Insiders logo
19-DEC

Insiders.nl behaalt het Waarmerk Drempelvrij.nl

Onlangs heeft Insiders het Waarmerk Drempelvrij.nl behaald voor haar eigen website - www.insiders.nl. De website voldoet daarmee aan de belangrijkste eisen voor de toegankelijkheid van websites. Sinds deze week mogen we daarom het "Groene mannetje" op onze website tonen.

Een toegankelijke website is zo ontworpen, gebouwd en ingericht dat deze door alle bezoekers goed kan worden gebruikt. Ook is een toegankelijke website beter vindbaar in zoekmachines.


Zo zijn alle afbeeldingen op onze website voorzien van een tekstueel alternatief: Wat is er zichtbaar? Dit is vooral voor slechtziende/blinde gebruikers belangrijk, maar ook zoekmachines kunnen hier informatie uit ophalen. Daarnaast is er gelet op taalwisselingen en is onze broncode valide volgens de richtlijnen van het W3C. Hulpapparatuur voor mensen met een beperking kan daardoor (beter) overweg met de informatie op onze website.

Een lastig punt waar veel websites bij een toegankelijkheidscontrole op worden afgekeurd is het gebruik van (Java)Scripts en Flash. De website moet ook zonder deze scripts goed bruikbaar zijn - gebruikers kunnen scripts uitgeschakeld hebben, bijvoorbeeld omdat hulpapparatuur niet met scripts overwegkan of in verband met hoge beveiligingssinstellingen. Ook kunnen iPhones, iPads en veel andere mobiele devices en tablets niet overweg met Flash.

De afgelopen periode zijn we dan ook druk bezig geweest met het realiseren van alternatieven voor alle onderdelen binnen onze website die gebruik maken van Flash en/of JavaScript. We realiseerden onder andere een toegankelijke alternatief voor onze twitterfeed - zonder JavaScript zijn al onze tweets nog steeds leesbaar, ondanks dat de website van Twitter zelf niet goed toegankelijk is zonder scripts.

Bent u benieuwd naar de toegankelijkheid van uw eigen website? Of wilt u weten wat Insiders voor u kan betekenen in de realisatie of verbetering van uw toegankelijke website? Neem contact met ons op via 073 - 684 1590 of info@insiders.nl.

 

Terug naar overzicht

Insiders op Twitter

8 tips voor succesvol usabilityonderzoek - Frankwatching http://t.co/E30bg7SU via @frankwatchingMon May 14 15:08:46 reply - retweet - favorite

Volg Insiders op Twitter
Volg Insiders op Twitter
Een foto van Ruben en Anita.